Miód - naturalne zdrowie

- miód traci swoje lecznicze właściwości wraz ze wzrostem temperatury. Im wyższa – tym szybciej je traci. W temperaturze 10 stopni miód swoje właściwości traci dopiero po ponad 20 latach. Dla porównania w temperaturze 70 stopni właściwości traci już po czasie krótszym niż godzina. W związku z tym polecane jest używanie miodu w temperaturach niskich, aby nie utracić jego cennych właściwości zdrowotnych!

- istnieją oznaczenia dotyczące miodów, którym sprzeciwia się spora grupa środowiska pszczelarzy, dotyczy to możliwości ukrycia kraju pochodzenia miodu, dzięki temu można na rynek wprowadzać dużo tańsze odmiany miodów pod nazwą „mieszanka miodów pochodzących z państw członkowskich UE i spoza UE”

- miód musiał być uznawany i ceniony również w bardzo dawnych czasach, o czym świadczy obecność miodu w grobowcach faraonów

- istnieją miody, które posiadają właściwości trujące, jednak nie zagrażają one życiu, a po kilkunastu godzinach mimo ciężkiego przebiegu zatrucia objawy mijają.

- pszczoły, w celu wytworzenia kilograma miodu, muszą usiąść na liściach lub kwiatach około czterech milionów razy. Aby zrozumieć jak dużo pracy potrzeba, warto przytoczyć fakt, iż jedna pszczoła produkuje zaledwie około łyżeczki miodu w ciągu całego życia!

 

Powyższe ciekawostki pochodzą z oficjalnej strony Wikipedii (https://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C3%B3d)

 

Do innych ciekawostek należą między innymi:

- trutnie (samce pszczół) zapładniają matkę pszczelą w powietrzu, po czym podczas kopulacji giną!

- matka pszczela potrafi w ciągu dnia złożyć ponad 2000 jaj, z których wylęgają się pszczoły robotnice

- pszczoła, kiedy użądli – umiera!

- nie tylko uszkodzenia i drażnienie mechaniczne powoduje żądlenie przez pszczołę. Mogą to być również ostre zapachy a nawet drgania powietrza.




Zobacz jak zwalczyć chorobę -  domowe sposoby na zdrowie dzięki wykorzystaniu miodu :)




Dodaj komentarz






Dodaj

© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl